Πρόσκληση σε Γενική Συνέλευση

2021-10-13

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα σας καλεί το Σάββατο 16 Οκτωβρίου 2021, και ώρα 18:00, σε Εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση, στον προαύλιο χώρο του σχολείου, τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας.

Τα θέματα ημερησίας διάταξης ορίζονται ως εξής:

• Διοικητικός απολογισμός.
  • Οικονομικός απολογισμός.
  • Εκλογή εφορευτικής επιτροπής και καθορισμός ημερομηνίας διεξαγωγής εκλογών.
  • Ενημέρωση - συζήτηση.

Η Γενική Συνέλευση είναι το ανώτατο όργανο του Συλλόγου μας. Συμμετέχουμε, δυναμώνουμε το Σύλλογο μας, διεκδικούμε το σχολείο των αναγκών των παιδιών μας.

Στις σημερινές συνθήκες:

• που αγωνιούμε για την υγεία των παιδιών μας,
  • που τα πρωτόκολλα του ΕΟΔΥ δεν απαντάνε στις αγωνίες μας,
  • που με το νέο νομικό πλαίσιο που διέπει πλέον την εκπαίδευση (4692/20, 4823/21), το σχολείο των παιδιών μας περαιτέρω υποβαθμίζεται, γίνεται πεδίο ανταγωνισμού, και ιδιωτικοοικονομικής λειτουργίας,

οφείλουμε να καταστήσουμε το Σύλλογο μας δυνατότερο από ποτέ. Και η δύναμη μας είναι πρώτα και πάνω από όλα η συμμετοχή μας.

Αν δεν υπάρξει απαρτία η Γενική Συνέλευση θα επαναληφθεί την ίδια ώρα και στον ίδιο χώρο, το Σάββατο 23 Οκτωβρίου.

Το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 5ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα
Υλοποιήθηκε από τη Webnode
Δημιουργήστε δωρεάν ιστοσελίδα! Αυτή η ιστοσελίδα δημιουργήθηκε με τη Webnode. Δημιουργήστε τη δική σας δωρεάν σήμερα! Ξεκινήστε