Πρόσκληση σε εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση

2020-10-30

Αγαπητοί γονείς,

Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου μας σας καλεί την Κυριακή 15 Νοεμβρίου 2020, και ώρα 11:00, σε Εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση, στον προαύλιο χώρο του σχολείου.

Τα θέματα ημερησίας διάταξης ορίζονται ως εξής:

• Διοικητικός απολογισμός 2019-2020.
  • Οικονομικός απολογισμός 2019-2020.
  • Εκλογή εφορευτικής επιτροπής.
  • Καθορισμός ημερομηνίας διεξαγωγής εκλογών.

Η Γενική Συνέλευση είναι το ανώτατο όργανο του Συλλόγου μας. Συμμετέχουμε, δυναμώνουμε το Σύλλογο μας, διεκδικούμε το σχολείο των αναγκών των παιδιών μας.

Στις σημερινές συνθήκες:

• που αγωνιούμε για την υγεία των παιδιών μας,
  • που τα πρωτόκολλα του ΕΟΔΥ δεν απαντάνε στις αγωνίες μας,
  • που οι όροι με τους οποίους τα σχολεία μας άνοιξαν, δεν είναι αυτοί που οι συνθήκες απαιτούν,
  • που η εξ αποστάσεως εκπαίδευση φαίνεται να είναι πιο κοντά από ποτέ φέτος,

οφείλουμε να καταστήσουμε το Σύλλογο μας δυνατότερο από ποτέ. Και η δύναμη μας είναι πρώτα και πάνω από όλα η συμμετοχή μας.

Η εύλογη ανησυχία μας για την διαμορφούμενη κατάσταση δεν θα πρέπει να μας αποτρέψει από το να συμμετέχουμε στη Γενική μας Συνέλευση. Ας μην ξεχνάμε πως στο ίδιο σχολείο καθημερινά βρίσκονται και πραυλίζονται τα παιδιά μας. Στον ίδιο χώρο που τα παιδιά μας ζουν και μαθαίνουν, ας δώσουμε κι εμείς το «παρών» στη φετινή ιδιαίτερη Γενική Συνέλευση μας, παίρνοντας όλα τα απαραίτητα μέτρα ασφάλειας (μάσκες, αντισηπτικά, κλπ.).

Αν δεν υπάρξει απαρτία η Γενική Συνέλευση θα επαναληφθεί την ίδια ώρα, την Κυριακή 22 Νοεμβρίου.

Το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα

Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων 5ου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνα
Υλοποιήθηκε από τη Webnode
Δημιουργήστε δωρεάν ιστοσελίδα! Αυτή η ιστοσελίδα δημιουργήθηκε με τη Webnode. Δημιουργήστε τη δική σας δωρεάν σήμερα! Ξεκινήστε